Tuvalet Tıkanmasına Çözüm

Tuvalet tıkanması, suyla çözülmeyen tüm maddelerin zamanla tuvalet gider hatlarına yapışması ve giderek daha fazla maddeyi üzerine çekerek tamamen tıkanıncaya kadar bu sürecin devam etmesiyle oluşur. Eskiden gerçekten çok büyük bir sorundu tuvalet tıkanıklığı açma işlemi, bırakın tıkanıklığı açmak, tıkanık yeri bulmak bile çok uzun  zaman sürebilir, başarısızlıkla sonuçlanabilirdi. Belli bir aşamadan sonra tuvalet açıcılar bir işe yaramamaktadır ve profesyonel destek zorunlu  hale gelmektedir. Bazen tuvaletten atılan plastik, cam şişeler veya bayan pedleri hattınızın ilerde tıkanmasına neden olur. Gider hattı tıkananınca su artık gitmemeye başlar ve süzgeç, küvet ve tuvaletinizden pislikler geri gelir. Artık robotların açamayacağı gider kalmayacak.

Teknolojinin böylesi zor bir çalışma alanına elini atmaması düşünülemezdi zaten ve son zamanlarda teknolojik cihazlar sayesinde bu tip tıkanıklıkları açmak oldukça kolay. Tuvalet açmada ev çözümleri her zaman yeterli olmamaktadır, tuvalet açıcılar ancak ve ancak sorun öncesinde bir koruma sağlayabilir, tuvalet tıkanıklığı açmakiçin ise makinelerden yardım almak gerekiyor. Hiç kırma dökme olmadan, moloz taşıma, molozla tüm banyo kaplanmadan bu sorunun çözümü artık mümkün. Çok basit, şöyle: Tuvalet borusuna tuvalet açma makinasının bir ucu sokuluyor ve bu uç tüm kirleri kendi üzerine sararak temizliği kısa zamanda gerçekleştiriyor. Bu yöntemlerden sadece birisi, bu iş için birçok yol var

Tuvalet tıkanıklığı hem evin huzurunu bozan, bakteri ortamı haline getiren hem de komşularımıza zarar veren, çözülmediği takdirde daha büyük sorunlara nedne olabilen önemli bir sorundur. Tıkanıklık ne zaman başlar birgün pat diye tuvalet tıkandı diye evdekilerden birisi size müjdeyi verebilir. Bu tip tıkanıklıklar evin ortamını sağlıksız bir hale getirmesinin yanında banyoyu kullanılmaz hale getirmektedir. Kullanıcılar tepki olarak hemen çözüm alma amacıyla pompayla veya sert bir cisimle tıkanıklığı açmaya çalışır. Çoğu zaman işe yaramaz ve hasarı daha da büyütebilen bu uygulama çok nadir olarak işe yaramaktadır ve riske değmemektedir. Tamirin maliyetini arttıracağı gibi, işlemin süresini de arttıracaktır.

Tıkanan tuvalet nasıl açılır diye merak ediyorsanız artık teknolojiden yardım alınıyor. Tuvalet açmada artık robotlar kullanılıyor. Tıkanıklığın durumu ilk önce tespit ediliyor. Ardından bu işlem için bir başka yöntem olarak yüksek tazyik gücüne sahip basınçlı su makineleri ile tıkanıklık açılıyor. Bu yöntemler kırma dökme yöntemlerinden çok daha ucuz, çok daha hızlı ve çok daha verimlidir.

Kamerasız tıkanıklık açtırmayın, kamerasız açtırma teknikleri uzun süreli açtırma teknikleri değildir.  Benim hattım açılsın gerisi önemli değil düşüncesi de olumlu değil çünkü tüm hatlar açılmadan bir anlamı yok tuvalet açtırmanın.Kanal açma robotu hattınızı bir miktar açsa dahi su akmaya başlayacaktır. Fakat bu demek değildir ki tammaen açılma oldu.          Tuvalet gideri açma işleminden sonra önceki yıllarda kamerasız açılan tıkanıklar 20 veya 25 güz zaman sürecinde sonra tekrar tıkanırdı. Sebebi ise borunun içindeki yağlanmayı, ufak kalıntılar, tahta veya inşaat zamanından kalan atıkların görülememesiydi. Artık böyle bir sorun yok, kameralarla izleyerek temizlik yapılıyor böylece hiçbir parça kalmıyor boruların içinde.. Hattın içindeki pislikleri gördükten sonra pislik kalan bölgeye makinalar tekrar gönderilir taa ki fotoğraflarda tamamen açılma ve tıkanma sorunun geçtiği görülünceye kadar. Klozet tıkanması olsun, daha iç hatlardaki tıkanmalar olsun kesin çmzüm mümkün bu yollarla.

Künk veya pimaş hattınız çökmüş olmadığı takdirde her türlü tıkanıklığı açabiliyoruz.Bizi aramaktan korkmayın yaptığımız işlemlerden yüksek fiyatlar almıyoruz

İnternette kireç sökücü, suya elektrik verme, pimaşa sabun atma gibi bir çok yöntemden bahsediliyor tuvalet açmaile ilgili fakat bu yöntemlerin hiç bir faydası olmamaktadır. Susta veya tuvalet pompası da oldukça ilkel yöntemlerdir çok basit tıkanmaları ancak açabilir, aynı zamanda risklidir de. Ciddi tıkanıklıklarda zaman kaybetmeden profesyonel bir hizmet almak en doğru olandır.

Tıkanma nasıl başlar, nasıl oluşur?

Bu tip, taşmalar, tıkanıklıklar, tesisatın yapılandırılmasındaki sorunlarla başlar. Tesisatın sıva altındaki yatay hattının eğimli olması gerekir, tesisatın eklem bölgelerinde de 45 derecelik dirsek kullanılmalıdır. Böylece tuvalete su döktünüzde hattınızda hiç su kalmaması gerekmektedir. Hattınızda eğim olmadığı zaman su yatay hatta kalır ve katı atıklar borunu altına tabaka oluşturur ve ilerde tıkanmasına sebep olur. Bu kurallar banyo ve mutfak pis su gider hatları içinde geçerlidir.

Tuvalet kağıtlarında kalitesiz ürün üreticileri pamuk yerine çok yüksek oranda polyerster kullanırlar. Bu atıklar zamanla naylonlaşır ve tuvaletin tıkanmasına sebep olur. Tuvalet ve klozet tıkanmalarında bu polyesterli yani suada çözünmeyen tuvalet kağıtları en büyük etkendir.

Su Kaçak Bulma

Hiç bir yere zarar vermeden kırmadan ve dökmeden garantili kaçak su tespiti yapıyoruz.

Su Kaçak Bulma

Ev veya iş yerinizde oluşan istenmeyen kaçak suları kırmadan kolayca noktasal olarak tespit ediyoruz.

Tuvalet Açma

Takalı tuvalet açma için son teknoloji harikası özel robot cihazlar kullanmaktayız