Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır

Eyvah lavabom tıkandı, tıkanan lavabomu kırmadan nasıl açabilirim’in kaygısını yaşamanıza gerek yok. Artık çok pratik, etkili ve hızlı çözümlerle karşımıza gelen deneyimli su tesisatı firmalarıyla işlerimiz daha kolay. Taşınmak ve evde tadilat yaptırmak her kadının kabusu. Sonrasında bıraktığı temizlik derdinin yanı sıra bu dönemlerden kalan beton ve moloz parçaları gibi kalıntılar lavaboları tıkayabiliyor. Aynı zamanda tesisat döşemelerindeki terslikler ve yanlışlıklar da tıkanıklıklara yol açar. Bu tıkanıklıklar kötü koku sağlayarak çevrenizi de rahatsız eder hem de sağlık problemi yaşamanızı sağlayabilecek antihijyenik bir ortam yaratır.

Muslukların tıkanma nedenlerinden biri de sudaki fazla kireç miktarıdır. Biriken kireç miktarı tıkanıklar yaratıp akıntıya neden olur. Lavabolarımızın diğer bir tıkanma nedeni ise saç ve benzeri maddelerin atılması, yabancı cisimlerin birikmesidir. Lavabolarda tıkanıklık yaratabilecek bu tarz cisimlere dikkat etmeli, oluştuğunda ise tadilatına önem vermeliyiz.

Lavabolardaki tıkanmanın en belirgin yanı süzgeç kısmında görülmektedir. Süzgeçlerin deliklerini bir çubuk yardımıyla açabilir, geçici bir çözüm üretebilirsiniz. Eğer tıkanmanın boyutu daha geniş ise ve sizlerde kalıcı çözümler istiyorsanız lavabonun gider kısmındaki parçayı sökerek gövdeyi boşaltmalıyız. Contasını monte ederek parçalarını temizleyip yerine yerleştirmeliyiz.

Lavabolarınızdaki tıkanıklıklar giderilmezse ileri zamanlarda daha büyük problemlere ve tadilata maruz kalmanızı sağlayacaktır. Böyle durumları önlemek veya şuan ki durumunuz tam da buysa kendiniz bir çözüm bulmak yerine işi usta tesisatçılara bırakmak daha mantıklı bir seçim olacaktır. Artık işinin ehli ustalarla çalışan, size istediğiniz her an hizmet veren ve ekonomik fiyatlar sunan su tesisatı firmaları var.

Kırmadan dökmeden siz de profesyonel yardım alın, tesisat sorununuz ortadan kolayca kalksın.
Tıkanan lavaboları açmak kadar temiz tutmak da bir o kadar önemlidir. Bunun için düzenli olarak lavabo açıcıları kullanmalı, su tesisatınızla ilgili sorun yaşadığınızda işi uzmanına bırakmalısınız ki tadilatsız sorun yaşamadığınız lavabolara kavuşabilesiniz.

Bir Cevap Yazın

Want an avatar?
Get a gravatar!

Post comment

Su Kaçak Bulma

Hiç bir yere zarar vermeden kırmadan ve dökmeden garantili kaçak su tespiti yapıyoruz.

Su Kaçak Bulma

Ev veya iş yerinizde oluşan istenmeyen kaçak suları kırmadan kolayca noktasal olarak tespit ediyoruz.

Tuvalet Açma

Takalı tuvalet açma için son teknoloji harikası özel robot cihazlar kullanmaktayız